FOLKLÓRNY KLUB OMLADINA

...Starozagorská 10, Košice    V prvom rade chceme všetkých čitateľov tejto stránky srdečne privítať. Na tejto stránke Vám predstavujeme krátku históriu tohto na Slovensku jedného z najmladších folklórnych kolektívov, ktorý je síce v seniorskom veku, ale s mladíckym entuziazmom.

    Kolektív folklórneho klubu pozostáva z bývalých členov, tanečníkov, spevákov a hudobníkov všetkých košických folklórnych súborov Akademik, Čarnica, Dargov, Jahodná, Východniar, Železiar, Borievka a Žiara. Všetkých súčasných členov klubu prilákala k účinkovaniu v tomto kolektíve láska k ľudovému umeniu, tancu a k ľudovej kultúre v širokom spektre.

    Klub ostáva stále otvorený všetkým nadšencom tohto prekrásneho umenia, ktorí už majú viac rokov a vzťah k ľudovému umeniu a folklóru ich neopustil. Predpoklad tanečníkov je , že v mladosti boli členmi nejakého folklórneho súboru na Slovensku.

    Nacvičeným programom chceme predviesť našim divákom, že aj v pokročilom veku vieme rozdať radosť a kus nášho umenia. Lebo heslo folkloristických seniorov je

„ Pokým tancuješ žiješ, pokým žiješ tancuj...“